Пушпауза
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


За што сакаш и колку сакаш
 
HomePortalБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.

Go down 
4 posters
АвторПорака
Hannibal^Lecter
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
Hannibal^Lecter


Број на мислења : 274
Join date : 2008-03-01
Age : 33
Местолокација : Санаториум!!!!

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. EmptyНед Мар 02, 2008 10:18 pm

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.
1.Пожелно е да пишувате на кирилица. (доколку тоа не е проблем)
2.Сите нови теми што сакаат да ги отворат да го направат тоа на вистинското место.
(На пример тема поврзана со литература да не отворате во Општ пушпауза муабет-да не дојде до мешање на темите.
3.Да не дојде до претерано карање и навредување на другите членови на форумот.
4.За се што не ви е јасно можете да контактирате со било кој од администраторите.
5.Отворајте свои теми, не копирајте од други форуми. (со цел сите заедно да направиме поинаков форум од останатите форуми во мак.)
6.Почитувајте ги горе наведените правила, доколку тоа не ви е никаков проблем. А се надеваме дека не ви е. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://kiss-army.tk
Hannibal^Lecter
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
Hannibal^Lecter


Број на мислења : 274
Join date : 2008-03-01
Age : 33
Местолокација : Санаториум!!!!

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. EmptyЧет Мар 06, 2008 12:17 am

Значи ќе кажем уште едно две три правила многу важни.

-Когај Отварате тема (Аман Ве Молим) отварајте ги како што треба.Отворите тема и почните да објасните што е темата и почните со пример ако може. А не само Прашањето или па Отвори теме кажи еден збор два и толку остај други да оправаа.

ПРИМЕР КАКО ДА ИЗГЛЕА ТЕМАТА.

Верувате ли во моќта на соновите да можат да претскажат настан што следи? Ако имате некое искуство пишете? (кратко и јасно а све опфатено.)



Промер Два.

Дали некоаш сте пијани она како када(што би рекол бора чопба.) Very Happy На колку године било тоа како сте го доживеале,и кј сте пијеле(надвор у диско,кафана,дома)
Искрено не да се фалим ама ја сум бил појќе пута она мортус пијан чак и у болница сум се трезнел еднаш, всушност и тоа ми било прво пијанство.Пијев дома со другарчиња бев четварто одделение и беше многу јако,интересно све ти се врти незнаеш што праеш.......и све остало ка си пијан. Very Happy

Немој да мислите дека само ја и sputnik знаемо да отварамо теме или слично...
Тема неможеш да отвориш само со едно прашање....Дај УБООО ОТВАРАЈТЕ ТЕМЕ.
Вратете се на почетокот Go down
http://kiss-army.tk
Jo3
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
Jo3


Број на мислења : 35
Join date : 2008-03-06
Age : 32

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. EmptyЧет Мар 06, 2008 6:09 pm

Hannibal^Lecter напиша:
Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.
1.Пожелно е да пишувате на кирилица. (доколку тоа не е проблем)
2.Сите нови теми што сакаат да ги отворат да го направат тоа на вистинското место.
(На пример тема поврзана со литература да не отворате во Општ пушпауза муабет-да не дојде до мешање на темите.
3.Да не дојде до претерано карање и навредување на другите членови на форумот.
4.За се што не ви е јасно можете да контактирате со било кој од администраторите.
5.Отворајте свои теми, не копирајте од други форуми. (со цел сите заедно да направиме поинаков форум од останатите форуми во мак.)
6.Почитувајте ги горе наведените правила, доколку тоа не ви е никаков проблем. А се надеваме дека не ви е. Smile

е кузе бе брат си требал економско да идеш...
каков среден текст, голема буква точка запирка Very Happy
ка не си у школо ваков
Sleep Sleep Sleep Sleep
Вратете се на почетокот Go down
^BlackRose^
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
^BlackRose^


Број на мислења : 53
Join date : 2008-03-13
Age : 34
Местолокација : Ohrida grada

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. EmptyПет Мар 14, 2008 3:10 am

Znaci jas prekrsuvam do nekade edno pravilo Smile
nemozam da pisam na kirilica,pa bi sakala da mi ja prifatite latinicava ako ne e epten golem problem to ? Smile
Odnapred vi blagodaram .
Вратете се на почетокот Go down
mile_panikaaa
Администратор
Администратор
mile_panikaaa


Број на мислења : 484
Join date : 2008-03-01
Age : 32

Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. EmptyПет Мар 14, 2008 2:00 pm

^BlackRose^ напиша:
Znaci jas prekrsuvam do nekade edno pravilo Smile
nemozam da pisam na kirilica,pa bi sakala da mi ja prifatite latinicava ako ne e epten golem problem to ? Smile
Odnapred vi blagodaram .
Прифатено само припазите на израз.ништо. geek geek geek
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.   Неколку мали правила од тимот на Пушпауза. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Неколку мали правила од тимот на Пушпауза.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пушпауза :: ДОБРЕДОЈДОВТЕ-
Отиди до: