Пушпауза
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


За што сакаш и колку сакаш
 
HomePortalБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!

Go down 
+4
Gallowsraven
Aki
Hannibal^Lecter
mile_panikaaa
8 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Aki
Модератор
Модератор
Aki


Број на мислења : 369
Join date : 2008-03-03
Age : 34
Местолокација : teto'o

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyВто Мај 06, 2008 5:05 pm

Makedon-666 напиша:
каков перун бе, кој ви го кажа тоа? или тоа ви е дел од традицијата? како што знам јас нашиот народ не знае никаков перун туку тоа го учиме т.е ни го сервираат во учебниците. ние тука си имаме друга традиција, перун е русин ние не сме руси ние сме македонци, ајт у пм сите исперени мозоци, ерата на лаги дека сме од зад карпатите заврши многу брзо, НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ

Брат ја незнам ти од кј си ама не знам мене што ми мрчиш, од кј знаеш дека ја не сум од зад Карпатите?!?!?!?!?!
Вратете се на почетокот Go down
Makedon-666
Модератор
Модератор
Makedon-666


Број на мислења : 84
Join date : 2008-03-13
Age : 82
Местолокација : У пм па лево

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyВто Мај 06, 2008 5:25 pm

Aki напиша:
Makedon-666 напиша:
каков перун бе, кој ви го кажа тоа? или тоа ви е дел од традицијата? како што знам јас нашиот народ не знае никаков перун туку тоа го учиме т.е ни го сервираат во учебниците. ние тука си имаме друга традиција, перун е русин ние не сме руси ние сме македонци, ајт у пм сите исперени мозоци, ерата на лаги дека сме од зад карпатите заврши многу брзо, НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ

Брат ја незнам ти од кј си ама не знам мене што ми мрчиш, од кј знаеш дека ја не сум од зад Карпатите?!?!?!?!?!

od kaj znajs ti deka si od zad karpatite? daj dokaz
Вратете се на почетокот Go down
Aki
Модератор
Модератор
Aki


Број на мислења : 369
Join date : 2008-03-03
Age : 34
Местолокација : teto'o

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyВто Мај 06, 2008 6:29 pm

Makedon-666 напиша:
od kaj znajs ti deka si od zad karpatite? daj dokaz

Погледни ми го аватарот, би требало да е доста, а ако не ти е доволно тоа слободно ти кажи!
Вратете се на почетокот Go down
Salvation
Модератор
Модератор
Salvation


Број на мислења : 92
Join date : 2008-03-11
Местолокација : у WC

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyСре Мај 07, 2008 11:50 pm

Makedon-666 напиша:
каков перун бе, кој ви го кажа тоа? или тоа ви е дел од традицијата? како што знам јас нашиот народ не знае никаков перун туку тоа го учиме т.е ни го сервираат во учебниците. ние тука си имаме друга традиција, перун е русин ние не сме руси ние сме македонци, ајт у пм сите исперени мозоци, ерата на лаги дека сме од зад карпатите заврши многу брзо, НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ

Абе ебате волот!!! Перун Русин?!?

Коњ!!! Перун е славјански бог ебате. Словени... VI век... голема преселба... дошле и у Македонија... ебеле староседелци...симбиоза... Коњ невиден!!!

Не се прај паметен зошо не си јасно?!?

Пролистај малу рационална историја а не со вакви девијациски испади!
Вратете се на почетокот Go down
Gallowsraven
Модератор
Модератор
Gallowsraven


Број на мислења : 159
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Демир Хисар под мостон

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyЧет Мај 08, 2008 2:38 pm

igor_panker напиша:
Само кењате!!! Ај малце размислите што зборите, не мешајте бабе и жабе. Докажано е ....... (што е докажано).
Вие знаете што е религија ? - религијата ви е берување во нешто, а не математика па докажуање, синус косинус ова она. lol! lol! lol! lol!
Не се чепкам, само сакам да знам шо сакаше да кажиш со ова, пошо не ми е јасна поентата на муабетов...
Вратете се на почетокот Go down
Makedon-666
Модератор
Модератор
Makedon-666


Број на мислења : 84
Join date : 2008-03-13
Age : 82
Местолокација : У пм па лево

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyЧет Дек 11, 2008 11:31 pm

Среќна Нова Година и Божиќни Празници!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Vampiria
Модератор
Модератор
Vampiria


Број на мислења : 231
Join date : 2008-03-06
Age : 34
Местолокација : na stol doma

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 EmptyСре Дек 17, 2008 7:03 pm

I se sho sakate da vi se ispolnit Very Happy Mene prvo Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!   ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!!!!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пушпауза :: Општ пушпауза муабет-
Отиди до: