Пушпауза
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


За што сакаш и колку сакаш
 
HomePortalБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??

Go down 
+3
mile_panikaaa
Aki
CorpseGrinder
7 posters
АвторПорака
CorpseGrinder
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
CorpseGrinder


Број на мислења : 100
Join date : 2008-04-03
Age : 35
Местолокација : Koчани

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 12:39 am

Јас мислам дека нема врска тоа... ако сум металец не мора да значи дека морам секогаш да сум во црно...тесни фармерки.. да носам рокерка...стартки..док мартинки....нитнарки ....блузи или маички од Cannibal Corpse...Iron Maiden или било кој бенд...зар е тоа важно? НЕ!... никогаш стилот не е бил битен во музиката...Многу луѓе го сфаќаат тоа погрешно...посебно денешнава младина....али јбг.... сум видел мн прости деца...и дури постари од мене.. брат па зш вака си облечен бе ко кремац или ко турбо фолкер...не се носиш како вистински металец...лол.. ц ц ц!!! Јас за мене кажувам дека не сум бирал никогаш како ке се облечам...сум бил многупати во широки скејт панталони како и ден денес и то ми е најубаво да си носам..сум бил и во рокерки..тесни панталони...во стартки...во док мартинки ама нема врска... тоа кога ме фати ќефот тогаш само...Онака едноставно не се ни замарам...Сеедно ми е во што ќе сум облечен....
Вратете се на почетокот Go down
Aki
Модератор
Модератор
Aki


Број на мислења : 369
Join date : 2008-03-03
Age : 34
Местолокација : teto'o

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 2:21 am

У право си дека многу луѓе греша со тоа, не е битна метал музиката, туку појќе е животниот начин кој го имаш, ти можеш да си метал у душа а да се носиш ептен нормално. а исто таке можеш да се носиш металски а да не слушаша метал(тоа металско носење има појќе врска со начинот одколку со музиката.
Вратете се на почетокот Go down
CorpseGrinder
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
CorpseGrinder


Број на мислења : 100
Join date : 2008-04-03
Age : 35
Местолокација : Koчани

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 11:26 am

Нормално... Битно е да го носиш тоа во душа и во срце... а надворешниот изглед не е важен.... пр: облеката...
Вратете се на почетокот Go down
mile_panikaaa
Администратор
Администратор
mile_panikaaa


Број на мислења : 484
Join date : 2008-03-01
Age : 32

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 12:13 pm

За тоа си во право младинава сме ја испуштиле од рука.а инаку да кажем што и да слушам никад не сум се облекувал со стилот на музиката што ја слушам.како ќе ми текне таке ако сакам широки широки ќе облечем тесни тесни.али никад не ми дошло да се праем нешо со видот на музиката што ја слушам па така да се облекувам искрено кажано глупаво е тоа коај ќе ти речат што си облекол таке ка кремац ова она..ПА ТО ТРЕБА ДА СЕ УБИЈЕ. Very Happy Very Happy инаку никад не глеам што треба како треба за облеката ако ми е убоо и угодно мене така се носам ми е гајле другите што мислат за мене.дали клошар нешо ова она јас се носам како ми е мене угодно. lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Vampiria
Модератор
Модератор
Vampiria


Број на мислења : 231
Join date : 2008-03-06
Age : 34
Местолокација : na stol doma

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 2:32 pm

Abe ne e vazno da imas stil kako muzikata sho ja slusas,ama jas go sakam da ne recham go obozavam toj stil i si se nosam taka,a drugite sho mislat za to ich ne mi e gajle Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Dario
Модератор
Модератор
Dario


Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-04
Age : 33
Местолокација : Tetovo

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПет Апр 04, 2008 6:49 pm

ej ljudi ja sum metalec imam pantera maica tesni farmerki iskinati na kolena stavam crn lak i gi pominuvam ocite so crno a da sviram i gitara nosam kilerki na cela ruka i cela noga i martinki so igli hehhe neli zvuci glupo
Вратете се на почетокот Go down
Aki
Модератор
Модератор
Aki


Број на мислења : 369
Join date : 2008-03-03
Age : 34
Местолокација : teto'o

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyСаб Апр 05, 2008 9:53 pm

Dario напиша:
ej ljudi ja sum metalec imam pantera maica tesni farmerki iskinati na kolena stavam crn lak i gi pominuvam ocite so crno a da sviram i gitara nosam kilerki na cela ruka i cela noga i martinki so igli hehhe neli zvuci glupo

Зависи за кого.
Вратете се на почетокот Go down
CorpseGrinder
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
CorpseGrinder


Број на мислења : 100
Join date : 2008-04-03
Age : 35
Местолокација : Koчани

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyВто Апр 08, 2008 4:09 pm

ма битното е што нема врска стилот .. и шо не е ни најмалку важен... важно е шо носиш во душа... и на срце шо ти лежи...
Вратете се на почетокот Go down
Dario
Модератор
Модератор
Dario


Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-04
Age : 33
Местолокација : Tetovo

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyВто Апр 08, 2008 4:29 pm

CorpseGrinder напиша:
ма битното е што нема врска стилот .. и шо не е ни најмалку важен... важно е шо носиш во душа... и на срце шо ти лежи...

taka e
Вратете се на почетокот Go down
Page
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
Page


Број на мислења : 7
Join date : 2008-03-08

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyВто Апр 08, 2008 4:34 pm

не е точно!
Вратете се на почетокот Go down
mile_panikaaa
Администратор
Администратор
mile_panikaaa


Број на мислења : 484
Join date : 2008-03-01
Age : 32

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyСре Апр 09, 2008 1:47 pm

Page напиша:
не е точно!
За кого како зависи од тоа искрено кај се наоѓаш увек за тоа било на пример има многу да кажем у македонија специјално кај што живим ја у тетово искрено а мн глупо знам мн луѓе што гледаат другите што носат и ќе викаат лее видите го онија што облекол клошар нешо ова она. а бе и ја неможем да сфатим што имаа тие да гледаа за нив али ајде де...
Вратете се на почетокот Go down
Рокси
ПОЧЕТНИК
ПОЧЕТНИК
Рокси


Број на мислења : 12
Join date : 2008-12-08

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyПон Дек 08, 2008 9:07 pm

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??
- Не.
Вратете се на почетокот Go down
Vampiria
Модератор
Модератор
Vampiria


Број на мислења : 231
Join date : 2008-03-06
Age : 34
Местолокација : na stol doma

Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? EmptyСре Дек 17, 2008 7:14 pm

e malce aj slusaj metal i nosi se barbi pfff gluposti
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??   Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил?? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали е битно тоа каква музика слушаш мораш да го носиш тој стил??
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пушпауза :: Облека и стил-
Отиди до: